Aktualności

Konkurs Wielkopolskiego i Lubuskiego Oddziału SDP rozstrzygnięty !

Zrzut ekranu 2024-06-1 o 12.22.18

Reżyser Magdalena Piejko za film dokumentalny „Naszość - tylko dla nienormalnych" oraz red. Maciej Piotrowski za cykl reportaży pt. „Ordynator” i „Szambo Prezesa” emitowanych w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP 1 zostali laureatami tegorocznego Konkursu Wielkopolskiego i Lubuskiego Oddziału SDP . Dziennikarze otrzymali równorzędne Nagrody Główne. Laureatem Nagrody Virtuti Civili został red. Ryszard Gromadzki za książkę „Misja Popiełuszko. Kulisy śledztwa w sprawie porwania i morderstwa kapelana Solidarności”, a Nagrodę im. Wojciecha Dolaty - red. red. Mateusz Teska za reportaże „Kryzys migracyjny na granicy polsko - białoruskiej" i „Sędziowie stanu wojennego” emitowane także w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP 1 . Po raz drugui laureatkami Nagrody Młodych Dziennikarzy im Wojciecha Cieślewicza zostały dziennikarki Blanka Aleksowka i Justyna Piasecka z Głosu Wielkopolskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 czerwca 2024 r. o godz. 16.30 w Zamku Królewskim Przemysła na Górze Przemysła w Poznaniu.

Nagrody LAUR 2024 Wielkopolskiego Oddziału SDP przyznane !

Zrzut ekranu 2024-06-1 o 12.22.18

Reżyser Wanda Różycka - Zborowska, redaktor Wiesław Kot i ogólnopolski miesięcznik KnC - Króluj nam Chryste zostali uhonorowani nagrodą Laur Wielkopolskiego Oddziału SDP w 2024 r. Zarząd Oddziału podjął tę decyzję jednogłośnie przyznając swoje najważniejsze wyróżnienie wybitnym i cenionym dziennikarzom z Wielkopolski oraz jedynemu w Polsce czasopismu dla ministrantów, które jest wydawane w Poznaniu, a które obchodzi w tym roku jubileusz XX-lecia swojego istnienia.

Uchwała zarządu WO SDP w obronie zwalnianych z pracy dziennikarzy

Stanowisko w obronie zwalnianych z pracy dziennikarzy ze względu na przynależność do ich organizacji związkowej i za przekonania polityczne